Tulokset 2020


Käyttäytymiskoe 3.9.2020

Vastaava tuomari: Marja Uusitalo
Koetoimitsija: Merja Helin

ACMEN HORUS, uros belgianpaimenkoira groenendael, Saija Laitinen, hyväksytty BH
MUSANTERIN VERNA, narttu rottweiler, Rina Leo-Granström, hyväksytty BH
NORTHERN LIGHTS UP FINNISH SKY, uros kultainennoutaja, Heidi Levander, hyväksytty BH
EVERGREY'S IVANKA, narttu saksanpaimenkoira, Christina Mielonen, hyväksytty BH
RED LABEL'S SNAPDRAGON, uros dobermanni, Heli Pantsar, hyväksytty BH

Jälkikoe 28.7.2020

Vastaava tuomari: Juha Kuronen
Koetoimitsija: Maarit Isaksson

LUOKKA 2
MACNILLIAN YOU'LL NEVER WALK ALONE, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Pernilla Tallberg, 292/300 M:195 T:97, 1. palkinto, JK2
AIKA PAHA AKKA, narttu belgianpaimenkoira malinois, Monica Wilenius, 279/300 M:196 T:83, 1. palkinto, JK2
KARISMAN DOLLY-PARTON, narttu saksanpaimenkoira, Tanja Kaikkonen, 217/300 M:135 T:82

LUOKKA 3
TENDING OUTRIGHT, uros bordercollie, Riitta Jantunen-Korri, 282/300 M:187 T:95, 1. palkinto, JK3
FOR THE WIN JACK, uros bordercollie, Mirva Vainio, 269/300 M:174 T:95, 2. palkinto, JK3
GLORIS ROYAL LADY, narttu suursnautseri musta, Anneli Alfthan, 239/300 M:149 T:90

Hakukoe 27.6.2020

Vastaava tuomari: Juha Kuronen
Koetoimitsija: Mirva Vainio

LUOKKA 1
QUICKWAY'S FIRST GEAR, uros kultainennoutaja, Hanna Eräkangas, 242/300 M:188 T:54
NORTHLANDS AMULET, narttu belgianpaimenkoira groenendael, Anne Männistö, 118/300 M:118 T:0, ohjaaja luopui

LUOKKA 2
1. OFF LINE'S ON TIME, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Vivian Slätis, 269/300 M:179 T:90, 2. palkinto, HK2

LUOKKA 3
1. LUMIPILVEN ONNENPOTKU, uros pitkäkarvainen collie, Barbro Henriksson, 264/300 M:191 T:73, 2. palkinto, HK3
2. TALVIHALLAN EQUINOX, narttu belgianpaimenkoira malinois, Nina-Maria Palonen, 255/300 M:741 T:82, 2. palkinto, HK3
MACNILLIAN YOU'LL NEVER WALK ALONE, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Pernilla Tallberg, 95/300 M:95 T:0, ohjaaja luopui

Etsintäkoe 13.6.2020

Vastaava tuomari: Juha Kuronen
Koetoimitsija: Maarit Isaksson

LUOKKA 1
1. OFF LINE'S ON TIME, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Vivian Slätis, 274/300 M:183 T:91, 1. palkinto, EK1
2. MUSKETEER’S OONA, narttu saksanpaimenkoira, Elina Niskanen, 250/300 M:166 T:84, 2. palkinto, EK1
3. QUICKET TATTLETALE, narttu bordercollie, Ilona Marjakoski, 235/300 M:165 T:70, 3. palkinto, EK1
STEINROLLER VILGOTH, uros hovawart, Annika Harsu, 58/300 M:0 T:58, ohjaaja luopui
BECI KATREI, narttu saksanpaimenkoira, Tiina Mielivaara, 55/300 M:0 T:55, ohjaaja luopui

LUOKKA 2
PYSÄKIN GEIJU, narttu belgianpaimenkoira malinois, Kristiina Sarjokari, 219/300 M:154 T:65

LUOKKA 3
1. TENDING VALOR, uros bordercollie, Minna Mynttinen, 300/300 M:200 T:100, 1. palkinto, EK3
2. SANJEET A'LANALA GRAND CERBERUS, uros australianpaimenkoira, Eija Ostela, 271/300 M:191 T:80, 1. palkinto, EK3
3. TENDING ELITE, uros bordercollie, Nea Mikkola, 262/300 M:178 T:84, 2. palkinto, EK3
LUMIPILVEN ONNENPOTKU, uros pitkäkarvainen collie, Barbro Henriksson, 256/300 M:189 T:67
ROCKBOX ATHOS, uros bokseri, Lea Kallio, 225/300 M:135 T:90
ZAPHALAYAZ RANDOM LUCK, narttu suursnautseri musta, Eeva Kelho, 110/300 M:110 T:0, ohjaaja luopui