Tulokset 2020


Hakukoe 27.6.2020

Vastaava tuomari: Juha Kuronen
Koetoimitsija: Mirva Vainio

LUOKKA 1
QUICKWAY'S FIRST GEAR, uros kultainennoutaja, Hanna Eräkangas, 242/300 M:188 T:54
NORTHLANDS AMULET, narttu belgianpaimenkoira groenendael, Anne Männistö, 118/300 M:118 T:0, ohjaaja luopui

LUOKKA 2
1. OFF LINE'S ON TIME, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Vivian Slätis, 269/300 M:179 T:90, 2. palkinto, HK2

LUOKKA 3
1. LUMIPILVEN ONNENPOTKU, uros pitkäkarvainen collie, Barbro Henriksson, 264/300 M:191 T:73, 2. palkinto, HK3
2. TALVIHALLAN EQUINOX, narttu belgianpaimenkoira malinois, Nina-Maria Palonen, 255/300 M:741 T:82, 2. palkinto, HK3
MACNILLIAN YOU'LL NEVER WALK ALONE, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Pernilla Tallberg, 95/300 M:95 T:0, ohjaaja luopui

Etsintäkoe 13.6.2020

Vastaava tuomari: Juha Kuronen
Koetoimitsija: Maarit Isaksson

LUOKKA 1
1. OFF LINE'S ON TIME, narttu belgianpaimenkoira tervueren, Vivian Slätis, 274/300 M:183 T:91, 1. palkinto, EK1
2. MUSKETEER’S OONA, narttu saksanpaimenkoira, Elina Niskanen, 250/300 M:166 T:84, 2. palkinto, EK1
3. QUICKET TATTLETALE, narttu bordercollie, Ilona Marjakoski, 235/300 M:165 T:70, 3. palkinto, EK1
STEINROLLER VILGOTH, uros hovawart, Annika Harsu, 58/300 M:0 T:58, ohjaaja luopui
BECI KATREI, narttu saksanpaimenkoira, Tiina Mielivaara, 55/300 M:0 T:55, ohjaaja luopui

LUOKKA 2
PYSÄKIN GEIJU, narttu belgianpaimenkoira malinois, Kristiina Sarjokari, 219/300 M:154 T:65

LUOKKA 3
1. TENDING VALOR, uros bordercollie, Minna Mynttinen, 300/300 M:200 T:100, 1. palkinto, EK3
2. SANJEET A'LANALA GRAND CERBERUS, uros australianpaimenkoira, Eija Ostela, 271/300 M:191 T:80, 1. palkinto, EK3
3. TENDING ELITE, uros bordercollie, Nea Mikkola, 262/300 M:178 T:84, 2. palkinto, EK3
LUMIPILVEN ONNENPOTKU, uros pitkäkarvainen collie, Barbro Henriksson, 256/300 M:189 T:67
ROCKBOX ATHOS, uros bokseri, Lea Kallio, 225/300 M:135 T:90
ZAPHALAYAZ RANDOM LUCK, narttu suursnautseri musta, Eeva Kelho, 110/300 M:110 T:0, ohjaaja luopui