Tulokset 2013

Toko Seuramestaruus 14.5.2013 Porvoo

Ylituomari Anne Nokelainen
ALO
Lbn Namusillan Murre, Heidi Antti-Lindholm, Porvoo ALO1 187,00
Bpmn Tammikallion Leonine, Carolina Vilenius, Porvoo ALO1 TK1 182,00
Spn Aufgeweckt Bianka, Monica Wilenius, Sipoo ALO2 157,00
Apkn Wolffhouse-Caratia Nothing Else Matters, Hanna Vilenius, Askola ALO2 155,50
Apkn Tres Colores Zoom to Caratia, Carita Servin-Honkasalo, Sipoo ALO3 137,00
AVO
Vpn Angry Brigade´s Free Birth, Pirjo Lehti, Loviisa AVO1 161,50
Bcu Solvallarens Bruno, Maria Niska, Porvoo AVO3 103,00
Knu Willowfield's Deal Me Hearts, Tuula & Janina Taskinen, Porvoo AVO0 0,00
VOI
Knu Vassruggens Sige Fafnesbane Heidi Levander, Porvoo VOI1 264,00
Bu Hazelpikbox Divart Antei-Alcor, Martina Westman, Porvoo VOI2 235,00
Vehnäterrierin Leith Bhrogan Gloria Gaynor, Kati Nikkanen, Porvoo VOI2 233,00
Bpgn Ikimuiston Luoteistuuli, Laitinen Saija, Pornainen VOI2 231,00
Landseern Mareus Dashing Faerie, Tiina Mielonen, Porvoo VOI0 90,00
EVL
Apkn Wolffhouse-Caratia Ig's Best Friend, Hanna Vilenius, Askola EVL2 251,00
Bcu Lapintähti Ådrastos, Siri Hautsalo, Sipoo EVL0 177,00
Lrn Mandaraban Mirabella Tere Jääskeläinen, Porvoo EVL0 127,50

Jälki 1 3, 13.06.2013, Porvoo

Vastaava tuomari, Juha Kuronen
Jälki 1
Apku Särkivaaran Tosi Mahoton, Tuula Kuokkanen, Järvenpää 30/170/91 PAJÄ1 1 291 JK1
Vpu Power dog´s High hope,Heini Kilappa, Tuusula 29/128/84 PAJÄ1 2 241 JK1
Ssn Amories Elektra, Inka Tamminen, Sipoo 29/129/57 PAJÄ1 0 215 -
Du Merrel vom Ferrenberg, Sari Törmälä, Järvvenpää 27/112/- PAJÄ1 0 139 -
Jälki 3
Bptu Macnillian Running Free, Susanna Stark, Porvoo, 29/163/73 PAJÄ3 2 265 JK3
SSu Silsile's Maximum Craft, Päivi Räikkönen, Tuusula 26/168/59 PAJÄ3 0 253 -

EK 1 2 3, 05.10.2013, Porvoo

Vastaava tuomari, Juha Kuronen
EK 1
Apku Särkivaaran Tosi Mahoton, Tuula Kuokkanen, Järvenpää 30/67/60/20/-/62 PAEK1 0 239 –
EK 2
Lbu FI TVA FI VPVA FI KVA HK3 EK3 JK1 BH AD Pikku-uikun Tusse Patukka, Emma Alve, Helsinki 30/66/56/-/16/81 PAEK2 2 249 EK2
Bcu Tending Conqueror, Sirke Viitanen, Vantaa 27/-/60/17/20/- PAEK2 0 124 - 
EK 3
bcn Wildmagpie's Muffin, Emmi Lavikka, Helsinki 30/68/59/19/18/87 PAEK2 1 281 EK2
Bptu Macnillian Running Free, Susanna Stark, Loviisa 27/37/55/20/18/- PAEK3 0 157 -
Dn Park Hill's Desdemona, Marika Koskinen, Eteläinen -/35/50/-/-/- PAEK3 0 85 -

IPOR Raunio 19.10.2013 Porvoo

Vastaava tuomari, Sirpa Pellikka
Snn Eipä's Funtsaa, Elina Rancken, Helsinki 140/85 PERA-A 3 225 RH-T A
Nsnu, Siipiveikon Hanhenhoukuttelija, Hanna Laasanen, Tampere -/188/79 PERA-A 2 267 RH-T A
Spu Heleros Argon, Jaakko Vaahtoniemi, Viro -/174/88 PERA-A 2 262 RH-T A
Ssn Sunique Talisman, Katja Parkkinen, Vantaa -/147/81 PERA-A 3 228 RH-T A
Spn Heleros Tara, Katrin Vellesalu, Viro -/187/88 PERA-A 1 275 RH-T A
Bcn iines, Kirsi Myöhänen, Helsinki -/192/84 PERA-A 1 276 RH-T A
Lbu Juht Ivor, Kristi Kreitsmann, Viro -/133/80 PERA - A 0 213 -
Bptn Hukkarullan Elämänilo, Mari Pihlajaniemi, Karjaa -/126/91 PERA-A 0 217 -
Lbn Sophie For Dolbia Sykstus, Marilis Saul, Viro -/139/60 PERA-A 0 199 -
Bpmn Kutinan Nappula, Piia Rantala, Helsinki -/0/86 PERA-A 0 85 –

13.7. Porvoo - IPOR HAKU SM & MM-karsinta

lbu Lost And Found Brie, Anna-Mari Matikainen, 88/186/274, sij.2
bpmu Tämä On Ceriffi, Marja-Leena Hituri, 87/165/252, sij.4
nsnn Hedera’s Well Favoured, Satu Syvänperä,89/129/218
knu Vassruggens Yngwie Frej, Heidi Levander, 90/193/283, sij.1
bpmu Dubion Legolas, Ville Kalliomäki, 75/186/261, sij.3
x Jeppe, Linda Korenius, 75/75/150
bptn Hukkarullan Elämänilo, Mari Pihlajaniemi, 68/110/178



Tulokset 2012

03.11. Porvoo - Haku 1,2,3

Hakukoe 1
Ssu Boss vom Hatzbachtal, Bo Wiksten, Porvoo 77/25/102
Bptn Kuunsirpin Now Or Never, Heline Högdahl, Pietarsaari 62/180/242
Bptn Macnillian Magica De Hex, Pernilla Tallberg, Porvoo 81/182/263 HK1
Bptn Cousin’s Rayla, Jaana Silvo, Ruokolahti 83/187/270 HK1
Bu Hazelpikbox Divart Antei-Alcor, Martina Westman, Porvoo 76/197/273 HK1
Lbu Helkyn Roquefort, Maria Wilenius, Sipoo 81/200/281 HK1

Hakukoe 2
Bcu Mithrandir Blizzard, Mirja Luojus, Vantaa 73/74/147
Du Mezzrow’s Arley, Marie Kallio, Porvoo 75/139/214

Hakukoe 3
Bpmn Mecberger Hilppa, Anne Saukkonen, Nurmijärvi 0/129/129
Knu Vassruggens Yngwie Frej, Heidi Levander, Porvoo 83/181/264 HK3


27.10. Porvoo - Match show

Best In Show
1. Snautseri Mitro & Auli Kaikkonen
2. Villakoira Rebecca & Tuula Westerlund
3. Dalmatiankoira Irpo & Outi Vilkuna
4. Mäyräkoira Kippo & Heidi Nurmi


09.05. Porvoo - Toko

Seuramestaruudet järjestäjänä PORSK, Tulokset (pdf)

12.05. Porvoo - ETSINTÄKOE 1,2,3

PAEK-3
Pekka Mettälä, Mithrandir Alpha, 280 p (M193, T87) EK3
Mirva Vainio, EmenEm's Dino, 279 p (M189, T90) EK3
Ulla Rajalin, Nallehukan Prima, 272 p (M181, T91) EK3
Jaana Järvinen, Powepfote Cebada, 253 p (M182, T71) EK3
Marjo Halonen, Bestseller Feelgood, 145 p (M145, -)
PAEK-2
Pernilla Tallberg, Macnillian Magica De Hex, 251 p (M183, T68)
PAEK-1
Susanna Stark, Macnillian Running Free, 286 p (M193, T93) EK1
Marian Ahlskog-Karhu, Gun Lake Breakdancer, 267 p (M175, T92) EK1
Ari-Pekka Salminen, Groots Avengance, 250 p (M168, T82) EK1


07.06 Porvoo - KÄYTTÄYTYMISKOE

aku Maiskis Naxe, ohj. Marika Muona: Hylätty
engspan Adamant’s Perfect Edition, ohj. Petri Smolander: Hylätty
lbu Helkyn Roquefort, ohj. Maria Wilenius: Hyväksytty BH
esvn Nartsukan Elegant Queen, ohj. Henrietta Mikalunas: Hylätty
weimau Nobis Krug Unhook The Stars, ohj. Kaisa Kivipelto: Hylätty


13.06 Porvoo - IPOR RAUNIO A

bcu Sykerön Potiac, Ari Malin 89/29/118 -
bcu Tending Ower Power, Leea Saarela hylätty/-
bpmu Eloketun Etiäinen, Reija Nieminen 94/35/129 -
xn Rauha, Marika Westman 70/179/249 RH-TA
spn Vi’Waun Vappu, Sami Vertanen 60/186/246 -