Tulokset 2016

Hakukoe 16.6.2016

Tuomari Juha Kuronen

PAHA3
1. bpmu KIIRASTULEN AATOS, Petra Bergström, Tuusula 278/300 M:187 T:91 HK3
2. bpmu PYSÄKIN EXPERT, Marika Rajalampi, Sipoo 262/300 M:180 T:82 HK3
apkn APPLE BLOOM NEVER ENDING STORY, Marian Ahlskog-Karhu, Porvoo 227/300 M:145 T:82
bpmn PYSÄKIN GEIJU Kristiina Sarjokari, Mäntsälä 184/300 M:100 T:84

Rally-toko 11.6.2016

Tuomari Tiia Hämäläinen
ALO-luokka:
1. Eloisa Pimu, narttu, belgianpaimenkoira, groenendael, Tikkanen Sannamari, 96p, RTK1
2. Clafouti, uros, welsh corgi pembroke, Silander Kaisa, 89p
3. Noppa, uros, Jokinen Varpu, 86p, RTK1
Sissinheimon Nexe, narttu, saksanpaimenkoira, Rehnström Helena, 79p, TP
Neris Grafika, narttu, landseer, Koski Marika, 84p
Bellaclan Royal Affair, uros, bordercollie, Tastula Hanna-Leena, 83p
Rival Attraction’s Ridiculous Ronja, narttu, berninpaimenkoira, Remitz Anita, 81p
Wili, uros, Henriksson Pia, 80p
Dixi, narttu, Wiksten Linda, 78p
Leith Bhrogan Gloria Gaynor, narttu, vehnäterrieri, Nikkanen Kati, 76p, RTK1
Bernerdalens Odin, uros, berninpaimenkoira, Lönnberg Jenni, 76p, RTK1
Black Master’s Mystic-Knight, uros, belgianpaimenkoira, tervueren, Lehtinen Sanna, 73p
Ettäänperän Mörrimöykky, uros, suomenlapinkoira, Laine Jenni, 0
Elsa, narttu, papillon, Rehn Maria, 0
Mandaraban Boogie Woogie, narttu, lagotto romagnolo, Backlund Pia, 0
Springpaws Action Man, uros, kultainennoutaja, Pohjanpelto Lisbeth, 0
Bearvvis Kuunloiste, narttu, suomenlapinkoira, Remitz Anita; 0
Aquacrest Nice To Be Noted, narttu, espanjanvesikoira, Kantokorpi Saara, 0

AVO-luokka:
1. Tuus Laventelilulla, narttu, kroatianpaimenkoira, Hyvättinen Eija, 95p
2. Finnabair North American Nebulon, uros, glen of imaalinterrieri, Honkanen Milja, 89p
3. Bonecrusher Grande Illusion, uros, bullterrieri, Hallman Merrit, 88p, RTK2, TP
Pettydude’s First Prize, narttu, pitkäkarvainen collie, Heikkinen Anne-Maaret, 81p, RTK2
Nicky, narttu, Viheriävaara Petra, 0
Skyfortuna, narttu, pitkäkarvainen collie, Palomäki Teija, 0
Rene, uros, Ollila Noora, 0
Pauper’s Agatha, narttu, cairnterrieri, Ruuhonen Suvi, 0

VOI-luokka
1. Cabaroo Magma Flow, narttu, bordercollie, Böckerman Nadja, 96p
2. Ar’tfulfox’s Hazzling Beauty, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Porvari Sari, 96p, RTK3
3. Aquatic Mama Cocha, narttu, espanjanvesikoira, Jokela Nora, 93p
Hyberhyber Puhuri, narttu, mudi, Mäki Oona, 91p, TP
Vehnäpellon Glitter, narttu, vehnäterrieri, Erkiö Satu, 90p
Flying Orange De Haute Volee, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Tallberg Pernilla, 79p
Pikkupaimenen Smokey Robinson, uros, bordercollie, Tastula Hanna-Leena, 72p
Royal Coctail Lucky Star, narttu, australiankelpie, Wathén Hanna, 0
Hillraisins Alvin, uros, labradorinnoutaja, Tahvanainen Sanna, 0
Santos’souriant Aurelie Noir, narttu, australiankelpie, Lahtimo Johanna, 0
Cara Fionn Eilish, narttu, vehnäterrieri, Rytkönen Tanja, 0
Wild Vision Aragorn, uros, staffordshirenbullterrieri, Ahonen Kaisa, 0

MES-luokka
1. Takkutukan Vihuri, narttu, mudi, Mäki Oona, 93p
2. Asandzan Celestia, narttu, sileäkarvainen collie, Ristimäki Katri, 92p
3. Kepposen Rudolf, uros, shetlanninlammaskoira, Pietiläinen Katja Gabriella, 89p
Amnastar’s Brazilian Magic Dancer, uros, villakoira, kääpiö, Kangas-Lång Kea, 85p, RTK4, TP
Vehnäpellon Elohopea, narttu, vehnäterrieri, Liuhto Iira, 82p, RTK4
Foogel Bastiano, uros, lagotto romagnolo, Kostylev Tuulikki, 78p
Last Minute Rose Doolan, narttu, villakoira, keskikokoinen, Liuhto Iira, 74p
Tammitörmän Smaragdi, narttu, saksanmetsästysterrieri, Lehmonen Katri, 73p
My Big Dream Happiness, narttu, espanjanvesikoira, Janhonen Heli, hyl
Susitievan Akaatti, narttu, siperianhusky, Heikkinen Elina, 0
Vehnäpellon Fiasko, uros, vehnäterrieri, Erkiö Satu, 0
Ruffenuff Peppermint Twist, narttu, pitkäkarvainen collie, Bechstein Heidi, hyl
Geijes Artful Eye, narttu, kerrynterrieri, Ahonen Laura, hyl
Kotitontun Adalmiina, narttu, bouvier, Mäkelä Hannele, 0
Kotitontun Dahlia, narttu, bouvier, Mäkelä Hannele, hyl

Jälkikoe 16.5.2016 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen ja Samuli Juntto
VOI
1. lbu, Helkyn Roquefort, Maria Wilenius, Sipoo 286/300 M:190 T:96 JK3 ->KVA
2. spn, Musanterin Anis, Fiia Berghem, Porvoo 273/300 M:191 T:82 JK3 ->KVA
3. spu, Musketeer's Hari, Vesa Kuosmanen, Riihimäki 250/300 M:164 T:86 JK3
4. dn, Red Label's Lively Lizzie, Ari Koskela, Askola 242/300 M:155 T:87 JK3
AVO
beu, Moisionmäen Fiilis, Mari Kurenmaa, Kerava 146/300 M: 61 T:85
spn, Musketeer's Indiana, Essi Hämäläinen, Pornainen 252/300 M:188 T:64
ALO
1. Bpmn Ruutipussi Qvick, Susanna Stark, Loviisa 270/300 M:187 T:83 JK1
Rwn Cayenne Vom Rottberg, Kaija Alander, Pukkila 94/300 M: 94 T- Ohjaaja luopui

Pelastusjälkikoe 11.5.2016 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen
Ssu, Voyager's Robbie Williams,Katja Parkkinen hyväksytty Pejä-A
Bcu, Jaska, Ritva Holmström, hyväksytty Pejä-A
Aku, Kelmi Nuhteeton Aulis, Merja Järveläinen hylätty

Etsintäkoe 5.5.2016 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen
PAEK VOI
1. bptn, Flying Orange De Haute Volee, Pernilla Tallberg, Porvoo, 290/300 M:196 T:94 EK3
2. spn, Musketeer´s Friidu, Maarit Isaksson, Sipoo, 281/300 M:186 T:95 EK3
3. bcu, For the Win Jack, Mirva Vainio, Porvoo, 276/300 M:182 T:94 EK3
4. knu, Härkäpää Roope, Sirpa Vatanen, Kuusankoski, 263/300 M:174 T:89 EK3
5. lbu, Helkyn Roquefort, Maria Wilenius, Sipoo, 260/300 M:167 T:93 EK3
6. bpgn, Nallehukan Prima, Ulla Rajalin, Helsinki 254/300 M:163 T:91 EK3

Käyttäytymiskoe 4.5.2016 Porvoo


Vpku, Veshukan Yasu, Sinna Kunttu, PAKK 1 hyväksytty BH
Csku, Koiruuksien Nelson Manteli, Siiri Rantala, PAKK 1 hyväksytty BH
Ssn, Saturain Only For Money, Virve Kerttula, PAKK 0 ei hyväksytty