Tulokset 2017

Tokokoe 13.6.2017 Porvoo

Tuomari, Susanna Berghäll
Alokasluokka
1. ssn ZIRNAL OPIUM ROSE, AnnaMari Heikinheimo, Porvoo 190 / 200 1. Palkinto KP
2. aku MAISKIS BINTANG, Tiia Sandberg, Porvoo 188 / 200 1. Palkinto KP
3. beu NÖ, Martina Westman, Numminen 182/200 1. Palkinto KP TK1
4. pitkäkarvainen collie uros FINN ARROW IMPOSING IMAGE Britta Henriksson, Borgå 173.5 / 200 1. Palkinto
5. pitkäkarvainen collie uros LUMIPILVEN ONNENPOTKU Barbro Henriksson, Porvoo 168 / 200 1. Palkinto
6. bcu TRONIC HAMMER Sirkka Hautsalo, Hamina 157 / 200 2. Palkinto
7. spu MUSKETEER'S NESTORI Maarit Isaksson, SIPOO 147 / 200 2. Palkinto
8. amerikanstaffordshirenterrieri narttu GOLDEN FERYA ALL THE RIGHT MOVES Merja Helin, Porvoo 138 / 200 3. Palkinto
9. cockerspanieliuros FROSTY MORNING'S LORENZO Kirsi Eloranta, Porvoo 92 / 200
10. lagotto romagnolo narttu MANDARABAN BOOGIE WOOGIE Pia Backlund, Espoo 77 / 200

Avoinluokka
1. vanhaenglanninlammaskoira narttu CZARLINDA'S ONLY WITH MY HEART Eija Hyvättinen, Porvoo 307.5 / 320 1. Palkinto KP
2. spu TERROR JA-IV-TO Rhonda Holst, Pernaja 264 / 320 1. Palkinto
3. apn APPLE BLOOM NEVER ENDING STORY Marian Ahlskog-Karhu, Porvoo 255.5 / 320 2. Palkinto
4. bptu MUSTANTUISKUN YARCO Hanna Vilenius, Askola 237 / 320 2. Palkinto

Voittajaluokka
lagotto romagnolo narttu LAGO D'AMOREN RAGAZZA BALDA Tere Jääskeläinen, Porvoo 168 / 320
landseer narttu MAREUS DASHING FAERIE Christina Mielonen, Loviisa 146.5 / 320

Erikoisvoittajaluokka
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE Pernilla Tallberg, PORVOO 303 / 320 1. Palkinto KP
2. bcu FOR THE WIN JACK Mirva Vainio, Porvoo 288 / 320 1. Palkinto KP

Rally-toko 17.6.2017 Porvoo

Tuomari Tiia Hämäläinen
Alokasluokka, 18 kpl
1. Calawan Joshua, uros, länsigöötanmaanpystykorva, Suvi Salonen, 99/100
2. Helkyn Mesimarja, narttu, labradorinnoutaja, Anna-Mari Matikainen, 98/100
3. Helkyn Roquefort, uros, labradorinnoutaja, Maria Wilenius, 97/100
Bristregal Touch Of Regal, narttu, partacollie, Noora Kivilahti, 97/100, RTK1, TP
Nappulavaaran Kaikki Peliin, narttu, shetlanninlammaskoira, Nadja Böckerman, 92/100
Sydänystävän Marley, uros, saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen, Teija Hohtari, 0/100
Joyful Melody’s Fantastic Flash, uros, bordercollie, Petra Hultin, 75/100, RTK1
Benchmark Baby True Love, narttu, cockerspanieli, Sirkku Ingervo, 0/100
Maravilloso Margarita, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 91/100
Pinpoint Invicta, narttu, lancashirenkarjakoira, Varpu Jokinen, 0/100
Crawford Royal Mellow, narttu, cavalier kingcharlesinspanieli, Riina Katajala, 77/100
Tallpeak Fortune Hunter, uros, dalmatiankoira, Sini Kelo, 89/100
Rowells Top Secret, uros, welsh corgi pembroke, Maria Konsin-Palva, 81/100
Mandaraban Rock Around The Clock, uros, lagotto romagnolo, Marjo Kullberg, 70/100
Qubbling’s Anastacia, narttu, labradorinnoutaja, Annika Lönnfors, 92/100
Noanarkin Neomys Fodiens, uros, sileäkarvainen noutaja, Heidi Nurmi, 97/100
Ikurin Canis Eximus, uros, saksanpystykorva, keeshond, Krista Näppä, -/100 hyl tvä
Taikatalven Ghost Fire, uros, belgianpaimenkoira, malinois, Kati Vainikka, 81/100

Avoinluokka, 10 kpl
1. Alpenhirts Kitty, narttu, appenzellinpaimenkoira, Pirjo-Leena Kyrönaho, 96/100
2. Kuunsirpin Xcuse Me, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Tiina Botros, 96/100
3. Wirneen Hetimullekaikkinyt, narttu, australianpaimenkoira, Marika Suomalainen, 96/100
Karvin Something In The Air, narttu, kultainennoutaja, Niina Koivu, 92/100, TP
Chirayu Lhun-po, uros, tiibetinterrieri, Tia Artes, 89/100
Mandaraban Boogie Woogie, narttu, lagotto romagnolo, Pia Backlund, 0/100
Dandybern Gisella, narttu, berninpaimenkoira, Tanja Ikonen, 96/100
Taivaskallion Corazon, narttu, englanninspringerspanieli, Sirkku Ingervo, 0/100
Alpenhirts Nea, narttu, appenzellinpaimenkoira, Pirjo-Leena Kyrönaho, 95/100
Super Play’s Jacqueline, narttu, kääpiösnautseri, pippuri & suola, Melissa Merenheimo, 70/100

Voittajaluokka, 9 kpl
1. Gemmabo Eris, narttu, villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen, Heidi Tenkanen, 90/100, RTK3
2. Mustapippurin Akateeminenvartti, narttu, mudi, Heidi Tenkanen, 70/100
3. Robinstown Burnt Oak, narttu, sileäkarvainen kettuterrieri, Linnea Pietikäinen, 70/100
Ihanuuden Cassius Clay, uros, prahanrottakoira, Sini Vesterinen, 0/100, TP
Lago D’amoren Ragazza Balda, narttu, lagotto romagnolo, Tere Jääskeläinen, 0/100
Käpäläkoplan Tuuli, narttu, shetlanninlammaskoira, Tiina Linna, -/100, luopui
Mareus Dashing Faerie, narttu, landseer, Christina Mielonen, 0/100
Maravilloso Carmen, narttu, espanjanvesikoira, Marjo Parttimaa, 0/100
Miklaus Happy Jazz, uros, kultainennoutaja, Kirsi Petäjä, 0/100

Mestariluokka, 17 kpl
1. Magical Joy I’m Your Dream, narttu, bordercollie, Miira Hellsten, 96/100
2. Amelie, narttu, shetlanninlammaskoira, Maiju Aholainen, 95/100
3. Flying Orange de Haute Volee, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Pernilla Tallberg, 89/100
Aquatic Mama Cocha, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 0/100, TP
Millitallin Xtrahulda, narttu, borderterrieri, Kaisa Ahonen, 0/100
Ruffenuff Peppermint Twist, narttu, pitkäkarvainen collie, Heidi Bechstein, 0/100
Cabaroo Magma Flow, narttu, bordercollie, Nadja Böckerman, 81/100
Royal Coctail Lucky Bringer, uros, australiankelpie, Marika Heikkinen, 71/100
Tuus Laventelilulla, narttu, kroatianpaimenkoira, Eija Hyvättinen, 79/100
Maravilloso Isla, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 81/100
Tassuttelijan Greta Garbo, narttu, portugalinvesikoira, Tuija Kauhanen, 0/100
Sorbitol’s Bubble Odessa, narttu, villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen, Sari Koistinen, 83/100
October’s Harvest Time, uros, labradorinnoutaja, Hanna Kuusi, 0/100
Kepposen Rudolf, uros, shetlanninlammaskoira, Katja Pietiläinen, 0/100
Taavi, uros, x-rotu, Riitta Pohjola, 0/100
Tulikäpälän Roihu Raisa, narttu, länsigöötanmaanpystykorva, Katja Rahkola, 0/100
Milton, uros, Sinikka Werling, 0/100

Hakukoe 13.6.2017 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen
PAHA1
1. beu NÖ, Martina Westman, Numminen 283/300 M:196 T:87 HK1
2. knn HUTIKUTIN METSÄORVOKKI, Titta Järveläinen, Söderkulla 281/300 M:190 T: 91 HK1
rwu HEIZELWOOD JAX, Saara Huomolin, Askola 246/300 M:184 T:62

PAHA2
1. bpmn SUHTEELLISEN KÄKI, Petteri Hotinen, Loviisa 289/300 M:192 T:97 HK2

PAHA3
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE, Pernilla Tallberg, PORVOO 275/300 M:186 T:89 HK3
2. bcu EYEWITNESS GAME ON Tuire Tamminen, Mäntsälä 271/300 M:186 T:85 HK3

IRO-koe 10-11.6.2017 Askola

Kokeen ylituomari: Juha Kuronen
Arvostelevat tuomarit / Judges: Charlotte Kranz (AT)

A-koe:
1. lbu Helkyn tyrni, ohjaajana Krista Forsblom (180/92) 272 pistettä, ykköstulos
2. knu Wauhti-Wiivan Legolas, ohjaajana Heidi Levander (176/92) 268 pistettä, kakkostulos
3. bcu Rajahiilen Vihuri, ohjaajana Ritva Holmström (187/70) 257 pistettä, kakkostulos
ei tulosta: lbu Helkyn Tuomas, ohjaajana Miia Leppälammi 212 pistettä
Keskeytetty tottiksessa: Mudi Takkutukan Vinha, ohjaajana Mira Hämäläinen

B-koe:
1. bcu Felltop Samurai, ohjaajana Karoliina Finnilä (192/83) 275 pistettä, ykköstulos
2. bpmn Blaze Cobra, ohjaajana Liia Rikkinen (178/89) 267 pistettä, kakkostulos
3. bcu Tending Overpower, ohjaajana Leea Saarela (178/88) 266 pistettä, kakkostulos
4. irlannin setteri Perfect Diamond Shadow Dog ohjaajana Kris Heinsoo, (189/76) 265 pistettä, kakkostulos
ei tuloksia:
ssu Voyager's Robbie Williams, ohjaajana Katja Parkkinen 194 pistettä
knu AJ's Cop, ohjaajana Heidi Levander 132 pistettä

Jälkikoe 18.5.2017 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen ja Samuli Juntto

PAJÄ1
bptn DOMINA Janica Nurminen, Tuusula 212/300 M:119 T:93
PAJÄ2
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE, Pernilla Tallberg, PORVOO 281/300 M:191 T:90 JK2
2. ben TOMERAN FENAKIITTI, Eeva Soisalo, Espoo 230/300 M:154 T:76 JK2
lbu VARJOAHON NASTA KAVERI, Ritva Suoniemi, Pälkäne 191/300 M:102 T:89
PAJÄ3
1. ssu TINTENFASS PEETU HR'S SON, Tina Ek-Liechti, Liljendal 274/300 M:186 T:88 JK3
2. bpmn RUUTIPUSSI QUICK, Susanna Stark, Kirkkonummi 269/300 M:195 T:74 JK3
rwn MANOUMAN SANTA SANNA, Kiti Tommila, Askola, Tuomari keskeytti 116/300 M:27 T:89
bcu FOR THE WIN JACK, Mirva Vainio, Porvoo, Ohjaaja luopui 39/300 M:39 T:0

Etsintäkoe 7.5.17 Porvoo

Tuomari Juha Kuronen

PAEK1
Ssn ZIRNAL HAWAIIAN SUNRISE, AnnaMari Heikinheimo, Porvoo Ohjaaja luopui 71/300 M:0 T:71
PAEK2
1. bpmn RUUTIPUSSI QUICK, Susanna Stark, Kirkkonummi 279/300 M:191 T:88 EK2
PAEK3
1 lbu HELKYN ROQUEFORT, Maria Wilenius, Sipoo 289/300 M:199 T:90 EK3
2. Spn MUSANTERIN ANIS, Fiia Berghem, Porvoo 271/300 M:184 T:87 EK3
3. bpmn BLAZE COBRA, Liia Rikkinen, Helsinki 257/300 M:174 T:83 2.Palkinto EK3
Spn MUSKETEER'S FRIIDU, Maarit Isaksson, Sipoo, Ohjaaja luopui 191/300 M:105 T:86

Käyttäytymiskoe 26.4.2017 Porvoo

Tuomari Juha Kuronen

ben RU, Suvi Heinonen, Hattula, PAKK1 hyväksytty BH
sknn SALASANA BITTER AND TWISTED Mari Kuusaro, Helsinki, PAKK1 hyväksytty BH
bpmn SUHTEELLISEN VASTUS, Jaana Lehtonen, Söderkulla, Sipoo PAKK1 hyväksytty BH
knu WAUHTI-WIIVAN LEGOLAS, Heidi Levander, Porvoo, PAKK1 hyväksytty BH
länsigöötanmaanpystykorva, FENNICAN HARDWICK, Asta Loponen, Porvoo, PAKK0 ei hyväksytty